Informujemy o ważnym kroku w rozwoju gospodarki odpadami w regionie Sulechowa. 21 kwietnia br. firma Sirius Finance S.A. kupiła zakład B+C Eko-Energia Sp. z o.o. z Nowego Świata. Tym samym spółka ta staje się integralną częścią grupy Sireco – dynamicznie rozwijających się zakładów przetwarzania odpadów.
Prezesem Zarządu została Amandine Montulet, pełniąca tę funkcję we wszystkich spółkach grupy Sireco. Zmiana właścicielska oznacza dla B+C Eko-Energia nie tylko nową tożsamość wizualną, ale przede wszystkim wdrożenie sprawdzonych, nowoczesnych procedur operacyjnych i ekologicznych, które są znakiem rozpoznawczym Sireco.
„Wejście do Sulechowa to dla nas wyzwanie, które podejmujemy z pełnym zaangażowaniem. Naszym celem jest, aby spółka B+C Eko-Energia spełniała oczekiwania społeczności lokalnej, a także wysokie standardy pozostałych instalacji w naszej grupie. Stawiamy na rzetelność, przejrzystość i konsekwentny rozwój w zgodzie z ekologią” – mówi Amandine Montulet, Prezes Zarządu.
Wiemy, jak istotna dla lokalnej społeczności Sulechowa i okolic jest sprawna oraz bezpieczna gospodarka odpadami. Dołączenie do grupy Sireco to dla zakładu w Nowym Świecie:
Zapraszamy do śledzenia postępów naszych prac. Razem tworzymy czystszy region!
Zakład Utylizacji Odpadów „Nowy Świat” posiada status Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (IPOK) zgodnie z uchwalonym Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami Komunalnymi, co oznacza, że obiekt spełnia wymogi określone w decyzji Marszałka Województwa Lubuskiego z dnia 08 kwietnia 2010 r. znak DW.II.JDre6618-04/05 udzielającej pozwolenia zintegrowanego wraz z późniejszymi zmianami oraz wymogami ustawowymi w zakresie mocy przerobowych oraz wykorzystanej techniki i technologii w procesie odbioru, sortowania oraz gromadzenia odpadów komunalnych.
Statusu IPOK gwarantuje przedsiębiorstwu wyłączność na odbiór odpadów komunalnych z obszaru zamieszkiwanego, przez co najmniej 120 tys. mieszkańców. Obecnie zakład przyjmuje odpady z 12 gmin, zamieszkiwanych przez ok. 140 tys. osób.